Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

Devlet veya vakıf ünivesitelerindeki güzel sanatlar fakültelerinde okumak isteyen öğrencilerimiz için düzenlediğimiz resim kursu programımızda uzman eğitmenler eşliğinde, öğrenci seviyesine uygun, özgün resim tekniği geliştirmeyi hedefleyen, sanatsal bilgi ve kültürü arttırmaya yönelik butik bir eğitim yapısı ile ögrencilerimize rehberlik edilmektedir.

Atölyemizdeki resim kursumuzda, güzel sanatlar fakültesine girmek isteyen ögrencilerimize, bu okullara girebilmek için gerekli olan iki aşamalı yetenek sınavlarından ilk aşama sınavının konusu ve aynı zamanda güzel sanatlar fakültesi birinci sınıf dersi olan 'temel sanat eğitim'i atölyemizdeki güzel sanatlara hazırlık kursu içerisinde verilmektedir. Yaratıcılığı geliştiren, hayal gücünü kuvvetlendirici gelişim sağlamayı amaç edinen bu program içerisinde çizgi çalışmaları, geometrik formlar, obje çizimleri, ölçü alma, oran orantı, kompozisyon kuralları, karakalem ile hacim, doku oluşturma teknikleri, renk bilgisi, figür, anatomi çalışmaları, modelden çizim çalışmaları, hayalden çizim gibi alanlar mevcuttur. İkinci aşama olan alan sınavı içinde seçilen branşa özel çizim çalışmaları ile resim kursumuzda hem mülakatlara hazırlık hemde portfolyo oluşturma çalışmaları yapılmaktadır.Bir düzen içinde adım adım ve öğrenerek ilerlemeyi hedefleyen atölyemizdeki resim kursumuzda her alanda tam donanımlı olmanız sağlanmaktadır.

Atölyemizdeki resim kursunda ortaokulda okuyup güzel sanatlar liselerine girmek isteyen veya lisede hala ögrenim gören öğrencilerimiz ile lise mezunu olup grafik tasarım, iç mimarlık, moda ve tekstil tasarım, gastronomi, resim, heykel, seramik, endüstri ürünleri tasarımı, animasyon gibi alanlarda ilerlemeye karar vermiş ögrencilerimiz için haftaiçi ve haftasonu olmak üzere tercihlerine göre farklı kurs günleri mevcuttur. Kurs süremiz ise 11 aydır. Kurs saatleri ve kontenjan durumları için atölyemizle iletişime geçmeniz gerekmektedir.